Klaus a ODSun

pondělí 26. srpen 2013 19:51

V ODS se ozývají hlasy po návratu Václava Klause a někteří členové dokonce odcházejí, protože slovy B.Šťastného strana není schopná sebereflexe a návratu ke staré dobré politice svého zakladatele . Další strany by ikonu VK také rádi ve svých řadách a na svém štítě použily jako trumf ve volbách . Je to smutná racionalita nebo urážka inteligence voličů ?

To záleží na tom, jak VK hodnotíme a určitý odstup by nám to měl už usnadnit. Ano, byl to ve svých začátcích úspěšný politik , který se vždy zaštiťoval pravicovostí , kterou však později jaksi nenaplnil a jeho opoziční smlouva s úhlavním nepřítelem M.Zemanem dala základ dnešnímu marasmu, kdy následky klientelismu, korupce a rozkrádání státu už nelze sanovat z příjmů z privatizace a jsou tedy více než zřejmé . Václav Klaus zdiskreditoval pojem PRAVICE , zesměšnil náš stát v zahraničí krádeží pera a nakonec vše korunoval svou amnestií tunelářů . A teď má být magnet na voliče ?

Na jaké voliče ? Na ty bez paměti ? Čemu říká B.Šťastný "sebereflexe" ?

ODS má šanci jen pokud dokáže skutečně pohlédnout pravdě do očí a bez některých členů se obejde . Populistických stran jistě zbyde dost..

Josef Litvan

Josef Litvan

Josef Litvan

Politika a život.

Zajímat se je první krok.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora