Nebezpečná hobby kritizovatelná a nekritizovatelná

úterý 6. srpen 2013 11:59

Ad LN 6.8.2013 Usnul, zaplatil (M.Weiss)

Pakliže vezmeme údaj z článku, že 27 mrtvých při rallye za posledních 10 let je srovnatelné s oběťmi myslivců, jak pak posuzovat činnost novinářů, kteří před lety v souvislosti se změnou v dopravě tak vášnivě a dlouho psali o absolutní přednosti chodců na přechodech, že za první půlrok stoupl počet obětí mezi chodci o 12 ? Za rok tedy v přepočtu 24, takže také podobný výsledek nekritizované lobby novinářů jako myslivci za 9 let ? Za jedinný rok! Nebo je srovnatelné 2,7 obětí/rok myslivců a 2,7 za jedinný den u motoristů ? Podobná srovnání kulhají na všechny čtyři a nebo jsou si plně rovna ?

Autor se také mýlí, že honitba je podle zákona možná všude. A na rozdíl od golfových hřišť je skutečně ve veřejném zájmu. Není tady totiž jiný systém, jak udržet a současně kontrolovat zacházení se zvěří, její účinnou ochranu a evidenci a tím i zachování krajiny v alespoň současné podobě. Různé ekologické iniciativy, které se zajímají jen o určité druhy, to nezachrání. Když stát přes myslivce nebude kontrolovat stavy zvěře a myslivci se nebudou na vlastní náklady o ni starat, neměl by totiž nakonec ani ten rys co lovit. A nejspíš by ho ještě nikým nekontrolovaní střelci předběhli. Slyšel někdy autor o orgánech státní správy myslivosti ?

Myslivci nejsou andělé a dokonalost sama, to určitě ne. Jen nejsou přinejmenším o nic horší než my ostatní, stejně jako řidiči apod. .Oni i ti politici jsou obrazem nás všech, koneckonců, bohužel.

M.Weiss má pravdu v jednom. Ano, některá lobby jsou nekritizovatelná. Jen je třeba dodat, že některá jsou naopak kritizovaná neustále a ze všech stran. A bez znalosti věci.

Josef Litvan

Josef Litvan

Josef Litvan

Politika a život.

Zajímat se je první krok.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora