Zemanův boj s korupcí a co na to Ištvan..?

středa 10. červenec 2013 09:47

Zeman vždy ve všech kampaních vystupoval jako pan neúplatný, kterému nejde o osobní prospěch a vyhlašoval boj koruci. Za vrchol tunelování nakonec označil solární politiku, kterou schválila vláda premiéra Fischera. Toho Fischera, který teď usedne do Zemanem prosazované vlády odborníků.

Vrchní státní zástuce I.Ištvan tvrdí, že úplatek je i poskytnutí pracovní pozice a koná podle toho u 3 poslanců. Co je v politice "normální" a co si kdo představuje, když ji označuje za "špinavou", to bude jistě zajímavé sledovat.

Svého času se dlouho řešilo podezření jakéhosi Čunka, že možná vzal 500.000,- kč . Vedle toho cca 100.000.000 jistého Grosse (i tady jde o Zemanovu personální práci!), o kterých VÍME, že je dotyčný reálně získal a legálně to být nemohlo, zcela zapadlo . A přitom to víme a jde o částku 200x větší . Nepochopitelné...

Vzpomínám zatím na jedinného ministra financí, který skončil ve vězení. Byl to ministr Zemanovy vlády a shodou okolností také za tunelování, Ivo Svoboda.

Může existovat i pracovní pozice, která není úplatkem, ale naopak - bez úplatku ji dotyčný nechce obsadit ? Miliony na kontě prezidentského kandidáta, bude se tím někdo také zabývat ? Jen doufám, že pan státní zástupce není nyní zcela zaneprázněn a žádost o vydání premiéra není poslední ani nejvyšší možný odvážný krok.

V každém případě lze odsoudit už teď : Zemanův boj s korupcí a tuneláři.

Josef Litvan

Josef Litvan

Josef Litvan

Politika a život.

Zajímat se je první krok.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora