Nejlepší vláda mého života

pátek 5. červenec 2013 07:56

Měl jsem k vládě P.Nečase dost výhrad. Přesto mě udivuje, když všude čtu, jak hrozně vládla a nemá právo vládnout dál. 

Snad jsou to jen zjitřené emoce a až s odstupem bude zřetelý skutečný výsledek jejího vládnutí. Vždyť ta úžasná vláda odborníků v čele s Fischerem se také nakonec vybarvila jako strůjce solárního průšvihu. Ona totiž každá vláda "dočasných odborníků" bude ideální pro prosazení lobistických zájmů a v době rozhodování o Temelínu, co asi tak můžeme čekat,že...

S odstupem snad bude zřejmé, že tým P.Nečase jako jedinný po více než 20 letech našel sílu kousnout do kyselého jablka církevních restitucí a dohodl účet na 59 miliard. Vždyť jen za těch více než 20 let jsme díky předchozí nečinnosti vlád zbytečně vyhodili oknem polovinu této sumy. Zbytečně! A mohlo to pokračovat donekonečna...Jestli někdo by měl zatleskat odstupující vládě, tak každý ateista s kalkulačkou !Známka 1- minimálně!

Penzijní reforma, opět ukázka toho, k čemu nikdo zatím odvahu nenašel. Jistě, nebyla ideální, ale tady se na výsledku mohutně podepsala ČSSD a avizované zrušení druhého pilíře, což hrubě poškodilo samotnou reformu, pojišťovny a nakonec i stát, kterému nezajištění důchodci zbyli na krku.. Známka 3 je minimálně přísná.

Vláda udělala personální změny a nechala konat justici, pro obnovu důvěry občanů v právo největší pokrok jaký mohla udělat a opět něco, co nedokázal nikdo předtím, kdy se naopak mohutně zametalo. 1 s hvězdičkou !

Reforma zdravotnictví byla asi nejméně výrazná, ale optikou předchozích vlád už jenom zastavení tunelu IZIP je kolosální úspěch. 2-!

Snížení schodku pod 3% a dobrý rating pro státní dluhopisy, běžný občan moc nevnímá, ale to na významu nic nemění. 1- !

Nemá už cenu spekulovat, co vše se ještě dalo stihnout, když školní rok skončil takto předčasně. Známka z chování není nejlepší, já osobně jsem si představoval větší škrty, takové, aby výsledkem bylo plus v hospodaření státu a snižování státního dluhu a méně tahanic o stranické zájmy. Ale i tak : Přeji zasloužené prázdniny a dík za vykonanou práci !

Co asi půjde napsat o té vládě příští, resp. čím se ona sama zapíše do historie tohoto státu..?

Josef Litvan

Josef Litvan

Josef Litvan

Politika a život.

Zajímat se je první krok.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora